Butelki po oleju – gdzie wyrzucać?

Segregacja śmieci to temat bardzo na czasie. Chociaż w Polsce ten obowiązek jest już od wielu lat, to bardzo wiele osób wciąż ma problem z określeniem, do którego pojemnika wyrzucać odpady takie jak butelki po oleju. Gdzie wyrzucać? Tego dowiesz się z naszego poradnika!
Ida Grabska
butelki po oleju gdzie wyrzucać

Smażenie, pieczenie i sałatki – ciężko wyobrazić sobie przygotowanie tych potraw bez oleju. Ten produkt najczęściej sprzedawany jest w butelkach plastikowych, a te trzeba odpowiednio zutylizować. Są one wykonane z tworzywa sztucznego lub szkła, ale mimo wszystko wiele osób wciąż waha się, do którego pojemnika je wyrzucić. Butelki po oleju – gdzie wyrzucać? Dowiedz się już teraz!

Butelki szklane i plastikowe po oleju – gdzie wyrzucać?

Segregacja odpadów nie zawsze musi być jasna. W kwestii butelek po oleju zasada jest jednak dosyć prosta i wszystko zależy tu od materiału, z jakiego wykonane jest opakowanie. Plastikowe butelki wyrzucaj do żółtego kosza na metale i tworzywa sztuczne. Szklane butelki, w których najczęściej sprzedawana jest oliwa, należy wyrzucać do pojemników ze szkłem. Czy szklane oraz plastikowe butelki należy myć przed wyrzuceniem? Nie ma takiej potrzeby, jeżeli dany pojemnik został w całości opróżniony. Ważną kwestą jest jednak to, aby nie wyrzucać butelek, w których znajduje się jeszcze produkt. Wykorzystaj więc olej do końca!

Gdzie wyrzucić nakrętkę po oleju?

Gdzie powinny trafić nakrętki, którymi zamykany jest olej? Tutaj znowu wszystko zależy od materiału wykonania. Plastikowymi korkami należy zakręcić butelkę i wyrzucić do kosza na tworzywa sztuczne jedynie w sytuacji, gdy sama butelka także wykonana została z plastiku. Jeżeli nakrętka wykonana została z plastiku lub metalu, ale już sama butelka jest ze szkła, to nakrętki powinny zostać odkręcone i wyrzucone do pojemnika na tworzywo sztuczne i metal.

Butelki po oleju – gdzie wyrzucać? O segregacji odpadów

Wspominaliśmy już, że segregacja odpadów nie zawsze jest rzeczą prostą. W przypadku butelek po oleju spożywczym sprawa jest prosta, ale niektóre produkty bywają zdecydowanie bardziej problematyczne. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości, to bardzo dużo informacji na ten temat znajdziesz w internecie. W ostateczności możesz zasięgnąć informacji z gminy. Powinieneś tam otrzymać wszystkie niezbędne informacje o zasadach segregacji odpadów w twoim mieście!

Jeżeli chcesz, by twoje gospodarstwo domowe mogło być uznane za przyjazne środowisku, to koniecznie zwróć uwagę na kwestię śmieci. Dokładnie sprawdź, które odpady powinny trafić do pojemników na metal i plastik, a które do tych na odpady zmieszane lub szkło. Butelki po oleju – gdzie wyrzucać? Teraz już wiesz wszystko!

Archiwum: październik 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts