Zmywarka Siemens – błąd E22. O jakiej usterce świadczy ten kod?

Masz problem ze swoją zmywarką Siemens? Błąd E22, który widać na wyświetlaczu, nie musi oznaczać dużej awarii. Mamy świetny poradnik, który pomoże ci przywrócić funkcjonalność urządzenia.
Alicja Kisiak
zmywarka siemens błąd e22

Zmywarka Siemens to jedna z najbardziej popularnych i najlepiej ocenianych marek AGD. Zazwyczaj urządzenia są niezawodne, co nie znaczy, że od czasu do czasu w panelu zmywarki nie pojawiają się kody usterek. Jak rozumieć w zmywarce Siemens błąd E22?

Zobacz najlepszych specjalistów od naprawy zmywarek w Twojej okolicy

Zmywarka Siemens błąd E22 – błąd programu lub usterka

Tego rodzaju awaria zmywarki Siemens (błąd E22) może mieć kilka przyczyn. Najczęstsze to zatkany filtr, zablokowany odpływ lub uszkodzony wąż spustowy. Blokada filtra może być spowodowana przez kawałki jedzenia lub kamienia, które dostały się do urządzenia. Podobnie w przypadku odpływu, natomiast do uszkodzenia węża spustowego przyczyniają się m.in. źle dokręcone śruby lub usterki mechaniczne. To wszystko oznacza trudniejszy przepływ wody oraz uniemożliwia prawidłowe korzystanie z urządzenia. W niektórych modelach zmywarek usterka występuje z błędem E24, natomiast bardzo rzadko towarzyszy jej awaria pompy obiegowej.

Kod błędu E22 w zmywarce do naczyń – co robić?

Jak wyeliminować w zmywarce Siemens błąd E22? Wskazuje on, że pojawił się problem z filtrem.

  1. Najpierw należy sprawdzić, czyż nie ma żadnych kawałków jedzenia lub innych zanieczyszczeń, które mogłyby uruchomić czujnik. Jeśli to konieczne, wyczyść filtr za pomocą miękkiej szczoteczki, odkamieniacza lub sprężonego powietrza.
  2. Następnie sprawdź odpływ, upewniając się, że nie ma tam nic, co mogłyby go blokować.
  3. Jeśli to nie pomoże, powodem może być uszkodzenie węża. W takim przypadku należy go wymienić i upewnić się, że jest prawidłowo dokręcony.
  4. Jeśli problem nie zostanie rozwiązany, dokręć zawory, odłącz urządzenie od zasilania i wezwij fachowca.

Podsumowując, błąd E22 wskazuje, że zmywarka Siemens ma problem z filtrem. Jego zablokowanie i zabrudzenia utrudniają pracę sprzętu. Może to powodować wysoki poziom wody w zmywarce, co często skutkuje wyciekiem. Jeśli chcesz zmywać naczynia bez przeszkód, upewnij się, że żadna droga odpływu nie została zablokowana. Przede wszystkim sprawdź system filtrów! Aby uniknąć błędu E22 w przyszłości, należy regularnie czyścić je regularnie, a także sprawdzać, czy wąż odpływowy jest dobrze dokręcony. Kody błędów zmywarek nie zawsze sygnalizują problemy, które wymagają drogich napraw.

Archiwum: marzec 2023
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts