Jak robić zdjęcia nocą telefonem? Czyli Nightografia a Samsung Galaxy S22 5G 128GB

To, jak dany smartfon radzi sobie z wykonywaniem zdjęć, często jest dla nas kluczowym wyznacznikiem jego jakości. Dotyczy to zwłaszcza zdjęć nocnych, które często nie są w stanie zagwarantować nam oczekiwanej jakości ze względu na małą ilość światła. Na całe szczęście technologia nieustannie się rozwija, a wraz z nią Nightografia. Z tego powodu warto sprawdzić, jakim aparatem do zdjęć nocnych dysponuje Samsung Galaxy S22 5G 128GB – jego jakość może zaskoczyć nawet weteranów fotografii!
Alicja Kisiak

Samsung Galaxy S22 5G 128GB – perfekcyjny aparat do zdjęć nocnych?

Jak robić zdjęcia nocą telefonem? Nie jest to takie łatwe zadanie, jak mogłoby się wydawać. Przy małej ilości światła matryca aparatu może nie być w stanie uchwycić w fotografowanym widoku wszystkich szczegółów, jakie chcielibyśmy tam uzyskać. Rozwiązaniem tego problemu jest aparat do zdjęć nocnych, który jest stworzony specjalnie tak, by mógł odebrać nawet minimalną ilość światła z kadru i wykorzystać je do maksimum, tworząc fotografię pełną detali. Jak pod tym względem radzi sobie Samsung Galaxy S22 5G 128GB?

Marka Samsung wprowadziła do aparatu do zdjęć nocnych w modelu Samsung Galaxy S22 5G 128GB specjalną technologię, której zadaniem jest czuwanie nad ilością światła przy każdym ujęciu. Jest to technologia łączenia pikseli – kiedy na fotografowanym kadrze nie ma wystarczającej ilości światła, piksele matrycy łączą się, żeby móc lepiej odebrać to oświetlenie, które jest widoczne. To rozwiązanie daje nam możliwość robienia zdjęć przy praktycznie zerowym oświetleniu, takim jak blask księżyca czy gwiazd.

Kolejnym udogodnieniem dla pasjonatów Nightografii w Samsungu Galaxy S22 5G 128GB jest ultraprzejrzysta soczewka aparatu. W przeciwieństwie do klasycznego szkła nie odbija ona refleksów świetlnych, co sprawia, że nasze zdjęcie będzie pozbawione zakłóceń, wywołanych przez niechciane odbicia.

Nocne zdjęcia w przypadku Samsunga Galaxy S22 naprawdę zachwycają swoją jakością, jednak nie jest to smartfon, który nadaje się tylko do Nightografii. Z podobną łatwością będziemy mogli wykonywać także inne zdjęcia, po czym dowolnie je zedytujemy w dedykowanej do tego aplikacji.

S22 5G – nie tylko zdjęcia

Warto pamiętać, że chociaż aparat do zdjęć nocnych jest jednym z największych atutów Samsunga Galaxy S22, to w dalszym ciągu mamy do czynienia z jednym z topowych modeli marki, dzięki czemu nie zabrakło tu także innych udogodnień dla użytkowników. Jednym z nich, który od razu poinformuje nas o tym, że mamy do czynienia z urządzeniem wysokiej jakości, jest fakt, że S22 jest wodoodporny i pyłoodporny, co zapewni nam odpowiedni poziom bezpieczeństwa nawet podczas sesji fotograficznych w terenie.

Wydajny aparat i edytor zdjęć potrzebuje również podobnie wydajnych podzespołów, dzięki którym będzie mógł pracować bez zakłóceń. Z tego powodu w obudowie Samsunga S22 nie zabrakło miejsca na mocny procesor o ośmiu rdzeniach czy na sporą ilość pamięci RAM. Innymi słowy, mamy tu do czynienia z telefonem, który dobrze się sprawdzi niezależnie od tego, jakie zadanie przed nim postawimy.

1Galaxy S22 spełnia wymogi normy IP68. Certyfikacja ta przyznawana jest po pomyślnym przejściu testu polegającego na zanurzeniu w słodkiej wodzie na głębokość do 1,5 metra przez maks. 30 minut. Nie zaleca się używania na plaży i w pobliżu basenu.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska

Archiwum: listopad 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts