Organizacja łazienki – jak przechowywać rzeczy w szafkach?

Zastanawiasz się, czy organizacja łazienki jest trudna? Zapoznaj się z naszym artykułem, z którego dowiesz się, jak odpowiednio zorganizować przestrzeń w tym pomieszczeniu! Zapraszamy do lektury!
Ida Grabska
piękna zorganizowana łazienka w jasnym stylu

Organizacja biurka w pigułce:

 • Dobra organizacja łazienki pozwala zachować porządek i estetykę tego wnętrza.
 • Szafki są najpopularniejszymi meblami stosowanymi w łazienkach.
 • Warto stosować różne pojemniki na kosmetyki i akcesoria łazienkowe.

Dlaczego organizacja łazienki jest tak ważna?

Łazienka jest szczególnym pomieszczeniem. Zazwyczaj ma małą powierzchnię, a pełni wiele funkcji i musi pomieścić wiele różnych rzeczy. Dlatego tak ważna jest dobra organizacja łazienki, dzięki czemu będzie ona funkcjonalna, nie tracąc swojego uroku. Warto tu pamiętać o nieprzesadzaniu z ilością przedmiotów, gdyż mogą one przytłoczyć wnętrze. Minimalizm w mieszkaniu, jak i łazience wpływa na zwiększenie przestrzeni w swoim otoczeniu.

Jakie są rodzaje szafek łazienkowych?

Szafki odgrywają dużą rolę w organizacji łazienki. To właśnie w tych meblach przechowywane są między innymi akcesoria łazienkowe, kosmetyki, środki czystości, ręczniki czy brudna bielizna. Muszą być one nie tylko pojemne i praktyczne, ale i ozdobne. Na rynku występuje wiele rodzajów szafek łazienkowych, na przykład:

 • szafki wiszące;
 • szafki stojące na podłodze lub nóżkach;
 • szafki z lustrem wieszane nad umywalką;
 • szafki słupki;
 • szafki narożne;
 • szafki z umywalką;
 • szafki wykonywane na wymiar.

Sprytne pojemniki do przechowywania kosmetyków

Pojemniki na kosmetyki są świetnym i praktycznym dopełnieniem wnętrza łazienkowego. Dostępne są one w różnych wersjach. Wyróżnić można między innymi:

 • pudełka zamykane i otwierane;
 • niewielkie pojemniki, koszyki na drobne rzeczy;
 • duże organizery z przegródkami.

Wszystkie te przedmioty powinny być odporne na wilgoć, ponieważ są na nią szczególnie narażone. Ponadto lepiej wybierać takie, które będą łatwe w utrzymaniu czystości. Należą do nich akcesoria wykonane z tworzywa sztucznego, jednak ich minusem może być nieciekawy wygląd. Zdecydowanie lepiej prezentują się eleganckie pojemniki ze stali.

Najlepsze miejsce na ręczniki – półka, drabinka, wieszak czy szafka?

Używane ręczniki powinny znajdować się na wyciągnięcie ręki. Najlepiej sprawdzą się do tego uchwyty i haczyki. Jednak co robić z czystymi ręcznikami? Jakie są polecane sposoby na ich przechowywanie? Łazienka jest pomieszczeniem, w którym panuje duża ilość wilgoci i bakterii. Dlatego świeżo ręczniki powinno się schować do zamykanej, wentylowanej szafki bądź szuflady. Ułożenie ich na półkach, regałach lub drabinkach, może i wygląda ładnie, ale nie jest zalecane.

Jak przechowywać rzeczy w małej łazience?

Organizacja małej łazienki musi być dobrze przemyślana, ponieważ łatwo można zagracić i przytłoczyć taką niewielką przestrzeń. Do przechowywania rzeczy najlepiej sprawdzą się wiszące meble. Idealnym wyborem będzie szafka z lustrem nad umywalką. Można w niej schować najpotrzebniejsze drobne akcesoria łazienkowe, na przykład szczotkę, szczoteczkę, patyczki, pilniczek. Warto też zamontować dodatkowe półki, na których trzymać można dekoracje, kwiatki czy ulubione perfumy. Przydatne będą również różnego rodzaju pojemniki i koszyczki kosmetyczne, wieszaki na ręczniki do strefy kąpielowej i umywalkowej.

Odpowiednia organizacja łazienki nie musi być trudna. Wystarczy wziąć pod uwagę kilka podstawowych zasad, aby móc cieszyć się z panującego ładu w tym pomieszczeniu.

Archiwum: kwiecień 2023
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts